دپارتمان آموزش و منتورینگ

منتورینگ یکی از عوامل مهم برای پیشرفت و گسترش یک پروژه می باشد. وجود یک منتور حرفه ای، پروژه موردنظر را در مسیر درست قرار داده و با بروز هیچ مشکلی روند کار را رو به جلو حرکت می دهد. شتابدهنده تحلیلگران با دارا بودن حرفه ای ترین منتور ها می تواند کارها به بهترین شکل هدایت کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آموزش و منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

منتورینگ یک نوع فرآیند آموزشی است که به صورت عملی انجام شده که در آن منتور سعی دارد تا در کنار آموزش و مشاوره در راه توسعه کسب و کار یا استارتاپ به تیم اسارتاپی کمک کند . به شخصی که منتورینگ انجام می دهد، منتور گفته میشود. یک منتور باتجربه سعی میکند تا علم و دانش و مهارت خود را به صورت عملی به تیم های تحت نظارت خود منتقل کند. برای رشد و توسعه استارتاپ و همچنین هدایت صحیح کسب کار خود نیازمند یک شتابدهنده حوزه استارتاپ می باشد تا شما را در مسیر توسعه کسب و کار خود یاری نماید. به شخص کارآموز زیر نظر منتور، مِنتی نیز گفته می شود.

مزیت های منتورینگ

مشورت و سوال پرسیدن

مزایای منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

ممکن است تجربیات و دانشی که افراد دارند، کمک چندانی برای رشد و پیشرفت کسب و کارشان نکند. منتورها علاوه بر رسیدگی به موانعی که عدم رشد استارتاپ ها می شوند، اشخاص را در طول مسیر راهنمایی و مشاوره های مورد نیاز را ارائه می نمایند. بهترین مزیت داشتن یک منتور ماهر این است که می توانید مشکلات و سوالات خود را به منتور ارائه داده و در مقابل، یک پاسخ صحیح که بتواند شما را در مسیر درست هدایت کند، دریافت کنید.

مزایای منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران
مزیت های منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

گسترش شبکه ارتباطی

مزیت های منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

منتور ها باعث آشنایی با سرمایه گذاران و افراد موفقی می شود که باعث پیشرفت و گسترش کسب و کار ما می شود. هرچه این شبکه ارتباطی بین افراد موفق بیشتر شود، در هنگام برخورد به مشکل به آسانی می توانیم به کمک آن افراد مشکل به وجود آمده را برطرف کنیم. برای چنین مواقعی، شتابدهنده های حوزه استارتاپ این امکان را می توانند فراهم کنند تا افراد شبکه ارتباطی خود را گسترش دهند.

اطمینان به تصمیم‌گیری‌های بهتر

مزایا و فواید منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

داشتن یک منتور معتبر و صاحب نام، اعتماد به‌نفس ما را در هنگام مواجهه با موقعیت‌های دشوار بالا نگه می‌دارد. این آگاهی که من یک منتور دارم، به تنهایی تاثیرات مثبت زیادی بر روحیه ما خواهد داشت. علاوه بر این یک منتور کاربلد زمانی که تصمیمات درستی اتخاذ می‌کنیم، ما را تحسین می‌کند. تحسین، ما را قادر می‌سازد تا بتوانیم خود را به‌عنوان یک شخص داری آگاهی و تجربه در کسب و کار احساس کنیم. دیدن خودمان با اطمینان، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم روی پای خود بایستیم و در مواقع لازم از تصمیم‌گیری‌های کاری خود به خوبی دفاع کنیم.

مزایا و فواید منتورینگ شتابدهنده تحلیلگران

وظایف منتور در شتابدهنده تحلیلگران

اصلی ترین وظیفه منتور هدایت کردن تیم در مسیر درست می باشد اما علاوه بر آن یک منتور حرفه ای در شتابدهنده تحلیلگران وظایف دیگری نیز بر عهده دارد که شامل موارد زیر می باشد.

هدایت کردن در مسیر درست

منتور در طول مسیر پروژه، تیم موردنظر را به‌درستی از چالش‌ها و مشکلات به وجود آمده عبور می‌دهد و همچنین تجربه و مشقت چندین ساله خود را در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد.

همواره در دسترس

در دسترس بودن یک منتور از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا که گاهی افراد در مسیر کسب‌وکار خود بر سر دوراهی قرارگرفته و به یک مشاوره باتجربه فوری نیاز پیدا می‌کند.

داشتن دید همه‌جانبه

منتور موردنظر باید یک تفکر الگوریتمیک داشته باشد به این صورت که به مسائل از جوانب و زوایای مختلف نگاه کرده و یک تصمیم درست و بلندمدت بر اساس آن در نظر بگیرد.

الهام‌بخش بودن

ایجاد انگیزه و انرژی مثبت یکی از ویژگی‌های مهم منتور می‌باشد که می‌تواند مشکلات دشوار و خسته‌کننده‌ای که در طول مسیر ممکن است برای یک تیم به وجود آید را برطرف کند.

آشکارسازی مقصد نهایی

دانستن مقصد نهایی مسیر باعث افزایش انگیزه فرد شده و پس‌ازآن می‌تواند با تصور رسیدن به پایان خوش مسیر، با تلاش هرچه بیشتر به سمت گسترش و پیشرفت حرکت کند.

توانایی ترسیم رودمپ

داشتن یک مسیر مشخص و یک نقشه راه که توسط منتور طراحی ‌شده باشد باعث می‌شود که تیم موردنظر با اطمینان در مسیر درست حرکت کرده و به پیشرفت‌های چشمگیری برسد.

ویژگی های منتور در شتابدهنده تحلیلگران

یک منتور باتجربه در شتابدهنده تحلیلگران دارای وظایف کلیدی به خصوصی می‌باشد که با انجام آن‌ها می‌تواند به‌درستی پروژه را در مسیر پیشرفت و ترقی هدایت کند. از جمله وظایف کلیدی که یک منتور را متمایز می‌کند شامل موارد زیر می‌باشد.

دید عمیق نسبت به بازار

بازاریابی و مارکتینگ پروژه یکی از موارد مهم در راستای گسترش کسب‌وکار می‌باشد. یک منتور حرفه‌ای با استفاده از تجربه و دانشی که در حوزه‌های مختلف کسب کرده است، می‌تواند به افراد در جهت رسیدن به اهداف عظیم و سطح بالا کمک کند.

نتورکینگ قوی

منتور های حرفه‌ای به‌واسطه‌ی مهارت‌های خود و ارتباط با سایر افراد و منتور ها می‌تواند در جهت تجاری‌سازی بهتر پروژه، عمل نماید. آنان می‌توانند با جذب سرمایه‌گذاران برای طرح موردنظر باعث گسترش آن در سطوح جهانی بشوند.

ایفای نقش یک الگو

رفتار، منش و دیدگاه نسبت به کسب‌وکار یک منتور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد حاضر در تیم، وی را به‌عنوان یک الگوی موفق در جهت پیشرفت خود مشخص کرده و تلاش کنند رفتارها و عملکرد خودشان را به منتور نزدیک کنند.

انواع منتورینگ در شتابدهنده تحلیلگران

منتورینگ عمومی

منتورینگ عمومی شتابدهنده تحلیلگران

شتابدهنده تحلیلگران با بهره‌گیری از منتورهای متخصص در فضای عمومی کسب‌وکار، به‌طور مداوم و منظم به هریک از تیم‌های تحت حمایت خود خدمات مشاوره و منتورینگ را ارائه می‌نماید که این جلسات به دو صورت خصوصی با هر تیم و یا به‌صورت عمومی با تمامی تیم‌ها برگزار می‌گردد.

منتورینگ عمومی شتابدهنده تحلیلگران
منتورینگ فنی شتابدهنده تحلیلگران

منتورینگ فنی ( طراحی و اجرا )

منتورینگ فنی شتابدهنده تحلیلگران

منتور های فنی در شتابدهنده تحلیلگران با استفاده از تخصص خود درزمینهٔ طراحی و اجرا می‌توانند تیم‌ها را در حوزه‌های طراحی گرافیک، برنامه‌نویسی، طراحی شبکه‌ای، تولید محتوا، تحقیق، توسعه و آینده‌نگری هدایت کنند تا تیم ها در مسیر درست به موفقیت برسند.

منتورینگ کسب و کار ( بازار، حقوقی، مالی)

منتورینگ کسب و کار شتابدهنده تحلیلگران

منتور های حوزه کسب‌وکار شتابدهنده تحلیلگران که درزمینهٔ هایی ازجمله بازاریابی، حقوقی و مالی تجربه‌ی چندین ساله درخشانی را دارند، می‌توانند پروژه را در سطوح کشوری و حتی جهانی پیش برده و با مارکتینگ برنامه‌ریزی‌شده باعث پیشرفت و ثمر دهی آن به بهترین نحو شوند. علاوه بر آن منتور های کسب‌وکار درزمینهٔ های مختلفی ازجمله خلق مدل کسب و کار، تحقیقات بازار و بازاریابی، تیم سازی و جذب نفرات، برندینگ، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، مشاوره فروش و قیمت گذاری و قرارداد های حقوقی و مالی فعالیت می کنند و می توانند منتورنیگ این حوزه ها را بر عهده بگیرند.

منتورینگ کسب و کار شتابدهنده تحلیلگران

آخرین مقالات