اد تک (EDTech)

آموزش یکی از مؤلفه‌های مهم برای هر فرد است که با گسترش تکنولوژی ادتک، روزبه‌روز این مؤلفه بهبود می‌یابد. شتابدهنده حوزه ادتک با دارا بودن سابقه‌ای درخشان در این حوزه، حامی ایده‌های افراد می‌باشد که با حمایت‌های مالی و مشاوره‌ای خود و همچنین جذب سرمایه‌گذار می‌تواند ایده را به واقعیت تبدیل کرده و فرصت‌های منحصربه‌فردی را ایجاد کند. افرادی که در این راستا ایده‌ای داشته باشند، می‌توانند با ما همکاری داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

اد تک شتابدهنده تحلیلگران

ادتک (Ed-Tech) یا تکنولوژی آموزشی مخفف کلمه Education Technology می‌باشد. ادتک یک‌رشته وسیع است که از فناوری، در صنعت خدمات آموزشی در راستای بهبود روند آموزشی دانش‌آموزان، دانشجویان و متخصصان و مدیریت دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها و مؤسسات آموزشی بهره می‌گیرد. صنعت ادتک به دنبال یک روش اصولی و علمی برای بهینه‌سازی سطح آموزش و یادگیری و حل مشکلات آموزشی و درسی است. با پیشرفت و همه‌گیری فناوری در کنار مشکلات آموزشی نظیر انگیزه، نظم، خشونت در مدارس، میزان ترک تحصیل و سایر نگرانی‌ها، صنعت ادتک با شناسایی این مشکلات، عوامل آن را بررسی می‌کند.
بر اساس داده‌ها و اطلاعات حاصل از بررسی مشکلات، راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهد؛ و درنهایت ادتک با استفاده از استراتژی‌های آموزشی در موقعیت خاص، در بهبود فرآیندهای درسی و آموزشی می‌کوشد. امروزه، صنعت ادتک شامل سیستم LMS (سیستم مدیریت آموزشی الکترونیکی)، اپلیکیشن های آموزشی و پلتفرم‌های آموزشی مانند SkyRoom و Adobe Connect می‌باشد.

تعرسف ا تک شتابدهنده تحلیلگران
اهمیت اد تک شتابدهنده تحلیلگران

اهمیت اد تک

اهمیت اد تک شتابدهنده تحلیلگران

در دهه‌های گذشته، مفهوم تکنولوژی برای بشر ناآشنا بود و بحث آموزش فقط مختص به مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بودند؛ اما امروزه با همه‌گیر بودن فناوری و تکنولوژی به‌خصوص فناوری ICT، نگرش‌های نوینی همچون آموزش‌های آنلاین، اپلیکیشن ها و سخت‌افزارهای آموزشی برای تسهیل سازی آموزش و ارتباط بین معلم با دانشجو فراهم‌شده است.

ادتک به روش سیستماتیک عمل می‌کند؛ یعنی مؤلفه‌های آموزشی بانظم خاصی کنار هم قرار می‌گیرند و با یک الگوریتم منطقی، برای رسیدن به اهداف موردنظر و معین عمل می‌کنند. هدف ادتک نیز افزایش کیفیت و بهبود سیستم یادگیری است.

کاربردها و اهداف اد تک

کاربرد اد تک شتابدهنده تحلیلگران

فناوری ادتک بر اساس علم رشته‌های متفاوت مانند ارتباطات، آموزش، روانشناسی، جامعه‌شناسی، فلسفه، هوش مصنوعی و سایر موارد در کنار دانش حاصل از تمرین آموزشی ایجادشده.
هدف تکنولوژی آموزشی بالا بردن سطح آموزش و یادگیری در مؤسسات آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها است. ادتک با بررسی امکانات و سرعت و نحوه یادگیری، خدماتی برای یادگیری هر شخص فراهم کرده است.
فناوری اطلاعات نیز با دسترسی آسان، یادگیری سریع و سرگرم‌کننده را برای دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم می‌سازد. این مورد، دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا موضوعات جدید را کشف کنند و مفاهیم عمیق را بهتر درک کنند.

فناوری بر پیشرفت بسیاری از فرهنگ‌ها، سبک‌های زندگی، یادگیری و کسب‌وکارها تأثیرگذار بوده. پس بسیاری از گروه‌های آموزشی نیز با استفاده از فناوری آموزشی یعنی ادتک جهت بهبود فرآیند یادگیری و آموزش استفاده می‌کنند. اهداف و کاربردهای ادتک به دودسته کلان و خرد تقسیم می‌شوند.

اهداف خرد تکنولوژی آموزشی

اهداف کلان تکنولوژی آموزشی

تماس با ما شتابدهنده تحلیلگران

کارشناسان شتابدهنده حوزه اد تک همه روزه پاسخ گوی سوالات افراد می باشند جهت دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

فناوری به‌سرعت روش زندگی و رفتارهای ما را تغییر می‌دهد؛ اما آموزش از این حوزه عقب‌مانده و آموزش است که می‌توان جهان را به سمت رشد حرکت دهد. در ادامه به برخی از فرآیندها و فناوری‌های جدید را معرفی خواهیم کرد.

آموزش آنلاین

تعداد کاربران اینترنت و گوشی‌های هوشمند روزبه‌روز در حال افزایش است و این یک فرصت خوب برای رشد خدمات آموزشی آنلاین باشد. همچنین همه‌گیری بیماری کرونا باعث شد که همه‌ی دانش‌آموزان مناطق کرونایی رو به آموزش‌های آنلاین بیاورند و خدمات آموزشی آنلاین گسترش بیابند. آموزش‌های آنلاین امکان این را فراهم می‌کند تا دانش‌آموزان در هر ناحیه از شهر، آموزش ببینند.

ارزیابی جامع آنلاین

ارزیابی کل فعالیت‌های دانش‌آموز، مسئله‌ای مهم در برنامه‌های درسی موسسات آموزشی می باشد. شیوه ارزیابی تأثیر زیادی در موفقیت‌های آموزشی می‌تواند داشته باشد. دانش‌آموزان و دانش جویان معمولاً در امتحانات پاسخ‌های مدنظر خود را می‌نویسد و پاسخ‌ها توسط یک مدرس ارزیابی و اصلاح می‌شود.
در این نوع ارزیابی محدودیت‌هایی وجود دارد و ممکن است که فرد اصلاح‌کننده دچار اشتباهاتی در ارزیابی شود. تکنولوژی ادتک به این ارزیابی‌ها بهبود بخشیده. ارزیابی درست باید بر اساس خلاقیت و اجرای عملی باشد. ادتک با استفاده از علم و دانش مفهومی، این موضوع را حل کرده است.

بلاکچین (Blockchain)

بلاکچین Blockchain یک تکنولوژی نوین است که بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار خواهد داد. این تکنولوژی اختصاص به مواقعی است که نیاز به همکاری می‌باشد. تکنولوژی بلوکی درجاهای آموزشی ازجمله مدیریت آزمون، تأیید گواهی‌نامه و سایر موارد کاربرد دارد.
این تکنولوژی می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات و مسائل همچون گم‌شدن مدارک اصلی، برگه‌های سوابق و هویت کمک کند.

تکنولوژی اد تک در بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار میگیرد که به بررسی چند مورد از کاربرهای آن در کشور های مختلف میپردازیم.

تکنولوژی آموزشی در آمریکا

ادتک، رشد و گسترش مداومی در ایالات‌متحده‌ی آمریکا دارد و بیش از هزاران مدرسه بر ابزارهای تکنولوژی سرمایه‌گذاری و تأکید کردند. هم‌اکنون مردم ایالات‌متحده در گذشت زمان، علاقه بیشتری نسبت به ادتک پیدا می‌کنند. از فرآیندهای آموزشی مدارس در آمریکا، استفاده از سیستم‌های تکنولوژی در این مؤسسات است. دانشجویان و دانش‌آموزان اجازه دارند تا گوشی هوشمند خود را در مدرسه استفاده کنند و این عمل موجب می‌شود تا عملکرد برنامه‌های آموزشی مدارس بهبود و بهتر شود. ادتک این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا با همکلاسی‌های خود همکاری داشته باشند؛ بنابراین یادگیری مبحث فناوری اطلاعات IT برای دانش‌آموزان از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و مدارس و مؤسسات آموزشی نیز باید به این‌سو حرکت کنند.

تکنولوژی آموزشی در چین

یکی از کشورهایی که تکنولوژِی ادتک از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد، کشور چین است. چین با سرمایه‌گذاری بر ادتک به بیش از ۴۰۰ میلیون دانش‌آموز خود امکان این را می‌دهد تا از آموزش‌های مجازی برخوردار باشند. چندین استارتاپ نیز هست که در حوزه ادتک موفقیت کسب کردند برای مثال می‌توان به ایجاد سیستم رباتیک برای آموزش و یادگیری دانش‌آموزان اشاره کرد.

ادتک و شتابدهنده تحلیلگران

ایالات‌متحده آمریکا درزمینهٔ تأمین مالی آموزش در صدر قرار دارد و کشورهای آسیایی مانند چین و هند نیز در کنار آن قرارگرفته‌اند. حضور در یک بازار بکر که هنوز اشباع ‌نشده است، فرصت قابل‌توجهی را برای کارآفرینان ایجاد می‌کند که ریسک ورود به این بازار را پذیرفته و با ارائه رویکردهای ابتکاری و فناورانه در فرایند آموزش، گام‌های نوینی را در این راه بردارند.
شتابدهنده تحلیلگران حامی تمامی ایده‌ها در راستای ادتک می‌باشد که با حمایت‌های مالی ، مشاوره و منتورینگ کمک می‌کند تا افراد بتوانند ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند.اگر شما هم در این حوزه ایده‌ای دارید که نیاز به حمایت دارد می‌توانید با ما در این زمینه همکاری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

شتابدهنده تحلیلگران تبریز

آخرین مقالات