اینترنت اشیا

اینترنت اشیا هرروزه در حال گسترش در جوامع بشری است . در کنار پیشرفت‌ این صنعت ، شتابدهنده حوزه اینترنت اشیا همراه همیشگی ایده‌های افراد‌ می‌باشد که با حمایت‌های مالی و منتورینگ می‌تواند بر اساس سابقه درخشان شتابدهی ایده افراد ‌را به واقعیت تبدیل کند. اگر شما هم در این راستا ایده دارید می‌توانید با ما همکاری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران

مبحث اینترنت از حالت ساده خود فاصله گرفته و در گذر زمان، شکل‌های جدیدی به خود گرفته و خواهد گرفت. اینترنت اشیا (Internet of Things) یا همان IOT نیز یک از اشکال اینترنت است. مبحث اینترنت اشیا به بسیاری از ماشین‌ها و دستگاه‌ها در سراسر جهان اشاره دارد که به اینترنت متصل‌اند و دائماً برای هم داده و اطلاعاتی می‌فرستند تا باهم در ارتباط‌ باشند.
کارگذاری سنسورها و وصل کردن آن‌ها به اینترنت موجب می‌شود که این اشیا، ویژگی هوشمندی به خود بگیرند. اینترنت اشیا معمولا برای دستگاه‌هایی اختصاص دارد که انتظاری برای وصل شدن به اینترنت برای آن‌ها نمی‌رود.
پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه‌چندان دور این حوزه به شکل وسیعی در زندگی‌مان نقش خواهد داشت.

تعریف اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران

اهمیت اینترنت اشیا

اهمیت اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران

اشیا بااتصال به اینترنت می‌توانند تبادل اطلاعات کنند و داده و اطلاعات بفرستند یا حتی دریافت کنند. ایجاد ویژگی هوشمندی در دستگاه‌ها، چیزی است که انسان‌ها دنبالش هستند.
طبق معمول گوشی هوشمند یکی از مثال‌های این حوزه می‌باشد. امروزه انسان‌ها می‌توانند به لطف اشیای هوشمند به موسیقی، فیلم و سریال موردعلاقه خود را گوش و مشاهده کنند. دلیل این امر هم این نیست که همه موسیقی یا فیلم‌ها درگوشی‌های هوشمند ذخیره‌شده‌اند؛ بلکه به این دلیل است که گوشی هوشمند، اطلاعاتی که مخاطب مدنظر دارد را از طریق اینترنت ارسال می‌کند و بر اساس آن اطلاعات دیگری را از اینترنت دریافت می‌کند و در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

همان‌طور که درباره اینترنت اشیا گفتیم، یکی از نکاتی که باید توجه داشت این است که آینده، در دستان این تکنولوژی خواهد بود. انتقال داده و اطلاعات توسط اشیا از طریق اینترنت، باعث می‌شود که انسان به یکی از مهم‌ترین نیازهای خود یعنی هوشمند کردن دستگاه‌ها برسد و به کارگیری دستگاه های هوشمند، همان چیزی می باشند که در تسهیل و آسانی امور و فعالیت های انسان ها تاثیر میگذارند.
اینترنت اشیا برای آمیختن دنیای فیزیکی با دنیای برپایه کامپیوتر، فرصت‌هایی ایجاد می‌کند تا انسان بتواند در هزینه ها و وقت خود صرفه جویی کند. سیستم‌هایی همچون خانه‌های هوشمند، خودروهای هوشمند و یخچال‌های هوشمند همگی این ماشین‌ها زیرشاخه‌ای از اینترنت اشیا می‌باشند.

اینترنت اشیا چیز ها شتابدهنده تحلیلگران

مزایای اینترنت اشیا

مزایای اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران

این حوزه از مزایای قابل‌توجهی برخوردار است. اینترنت اشیا با هوشمند سازی ماشین و دستگاه‌ها علاوه بر آسانی زندگی بشر، بر صنعت، فرهنگ و اجتماع جامعه اثرگذاری زیادی خواهد داشت. طرح اینترنت اشیا در کسب‌وکارها علاوه بر درآمد بیشتر و صرفه‌جویی در زمان، موجب بهبود ارتباط مشتریان با صاحبان کسب‌وکار و گرفتن تصمیمات بهترکاری می‌شود. صاحبان کسب‌وکار برای گسترش و رونق کسب‌وکار خود، نیاز دارند تا فرآیند کسب‌وکار خود را نظارت و رصد کنند. اینترنت اشیا همه‌ی این مزایا را در اختیار مردم قرار داده تا صاحبان کار با استفاده صحیح از این حوزه، به کسب‌وکار خود رونق ببخشند. برای استفاده مناسب از این حوزه، نیازمند شتابدهنده حوزه اینترنت اشیا می باشد.

با اینترنت اشیا شما می‌توانید در هر زمان و هر مکان به اطلاعات و داده‌ها تنها با استفاده از دستگاه‌های هوشمند دسترسی داشته باشید و با انجام کارها به‌صورت خودکار، کیفیت خدمات و کسب‌وکار افزایش می‌یابد.
بر اساس گفته تحلیلگران، درحالی‌که پرداختی مشتریان برای دستگاه‌های این تکنولوژی در سال گذشته چیزی در حدود ۷۲۰ میلیارد دلار بوده است، پرداختی کسب‌وکارها برای آن به ۹۶۰ میلیارد دلار می‌رسد و البته، پرداختی کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان روی سخت‌افزارهای IOT به نزدیک به ۳ تریلیون دلار می‌رسد.

مزایای اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران تبریز
تماس با ما شتابدهنده تحلیلگران

کارشناسان شتابدهنده حوزه اینترنت اشیا همه روزه پاسخ گوی سوالات افراد می باشند جهت دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

کاربردهای اینترنت اشیا

کاربرد اینترنت اشیا شتابدهنده تحلیلگران

خانه‌ها

افراد با استفاده این تکنولوژی در تجهیزات خانه موجب بهینه‌سازی مصرف انرژی و اداره راحت خانه از طریق متصل کردن اشیا به اینترنت می‌شوند. علاوه بر این، اینترنت اشیا اختیار کنترل کردن خانه از راه دور توسط کامپیوتر یا گوشی را به افراد داده است.

اتومبیل‌ها

سنسورهای درون خودروهای در حال حرکت، داده‌های محیط اطراف خود را جمع‌آوری می‌کنند و به‌صورت خودمختار مسافر را به مکان‌هایی که او مدنظر دارد جابه‌جا می‌کند.

کارخانجات

امروزه کارکنان کارخانه‌ها بزرگ با بهره‌گیری از علم اینترنت اشیا، روند تولید محصولات را به‌صورت خودکار گسترش می‌دهند. این امر، با افزایش کیفیت و کمیت محصولات یک کارخانه همراه است.

کسب و کار

با بهره‌مندی از فناوری اینترنت اشیا، کسب‌وکارها با کاهش هزینه‌ها و کارایی بیشتر همراه خواهند بود. یک شرکت کسب‌وکار با نصب سنسورهایی که میزان مصرف انرژی را کنترل می‌کند، می‌تواند در مصرف هزینه‌ها و انرژی صرفه‌جویی کند.

شهرها

استفاده انبوه از اینترنت اشیا را در شهرهای بسیاری می‌توان دید. ماشین‌های اینترنت اشیا، داده‌های محیط اطراف را جمع‌آوری می‌کند و آن را صرف امور شهری مانند ترافیک یا امنیت عمومی می‌کنند.

کشاورزی

از کاربردهای اینترنت اشیا در کشاورزی می‌توان به کنترل از راه دور عملیات کشاورزی مانند کاشت، داشت، برداشت آن اشاره کرد. این امر علاوه بر کاهش مصرف انرژی، موجب بالا بردن کیفیت و کمیت محصولات می‌شود. اینترنت اشیا می‌تواند انقلابی در شیوه کشاورزی باشد و اینترنت اشیا در کشاورزی از مباحث مهمی در آسانی زندگی بشر است که نمی‌توان آن را دست‌کم گرفت.

اینترنت اشیا و شتابدهنده تحلیلگران

در ایران در حال حاضر پروژه‌های اینترنت اشیا گوناگونی در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارها شکل‌گرفته است که البته باید توجه داشت که در دنیا نیز مبحث اینترنت اشیا بسیار نو است و شاید بتوان گفت که هنوز اساساً در گام تست به سر می‌برد. نو و بکر بودن این مبحث در ایران، پتانسیل بالای موجود برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در حوزه اینترنت اشیا در ایران را نشان می‌دهد.
شتابدهنده تحلیلگران حامی تمامی ایده‌ها در راستای اینترنت اشیا می‌باشد که با حمایت‌های مالی، مشاوره و منتورینگ کمک می‌کند تا افراد بتوانند ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند. اگر شما هم‌ در این حوزه ایده‌ای دارید که نیاز به همکاری دارد می‌توانید با ما درزمینهٔ همکاری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

شتابدهنده تحلیلگران تبریز

آخرین مقالات