رویداد ایده آرا

رویداد ایده آرا

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در راستای اجرای اهداف و برنامه های گام دوم دانشگاه، رویداد ایده آرا صنایع خلاق را برگزار میکند.
دانشگاه آزاد اسلامی که همیشه دانشگاهی مسئله محور بوده در نظر دارد تا برای گام دوم خود تمام تمرکز خود را بر پایه تبدیل دانشگاه، از مجموعه آموزشی به مجموعه تولید علم و ثروت از طریق اجرای برنامه های مختلف برای قرار گرفتن در قلب و قطب فناوری قرار داده است. یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی این است که هرکدام از دانشجویان این دانشگاه حتما شغل و آینده ای روشن برای خود رقم بزنند و خرسند است که تا رسیدن به آن آینده همراه دانشجو باشد.
از این رو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز رویداد فناورانه ایده آرا صنایع خلاق را برگزار مینماید.

صنایع خلاق چیست؟

صنایع خلاق را به طور خلاصه میتوان به صنایع و فعالیت هایی ارتباط داد که فعالان آن حوزه به کمک فناوری های موجود، نوآوری ایجاد نموده و به کار آفرینی و کسب درآمد منجر شده اند.

این رویداد مناسب چه کسانیست؟

این رویداد که محلی برای دادن ایده و پرورش و تبدیل آن به یک شغل برنامه ریزی شده است، برای افراد فعال و خلاق در ۱۰ حوزه زیر مناسب بوده وعموم مردم می توانند در آن شرکت کنند.
کسب و کار های دیجیتال و فضای مجازی: هر نوع کسب کاری که بر بستر دیجیتال و شبکه های مجازی ارائه می شود، محصول نهایی می تواند کالای فیزیکی و یا خدمات باشد.

  • صنایع دیداری و شنیداری: تولید هرگونه محتوای صوتی و تصویری با موضوعات مختلف، مانند انواع پادکست ها استریم ها و شبکه های اینترنتی.
  • صنایع دستی، گردشگری، میراث فرهنگی و روستایی : شامل همه محصولات و خدمات مخصوص استان.
  • بازی، اسباب بازی وسرگرمی: شامل انواع بازی های دیجیتال (رایانه ای و موبایلی ) بازی های رو میزی – و انواع سرگرمی ها ی دورهمی.
  • گیاهان دارویی، طب سنتی: هر نوع دارو یا مکمل های دارویی که پایه گیاهی داشته و هرگونه طب سنتی.
  • طراحی و معماری: همه ایده ها در حوزه های طراحی و معماری های شهری، ساختمانی، داخلی و هرگونه الگو های بصری که به روش سنتی ارائه شده و یا با تکنولوژی های مدرن مانند آنریل ارائه می شوند.
  • یادگیری، چاپ و نشر: استفاده از ابزار ها، روش ها و تکنولوژی های مدرن برای افزایش بهره وری، یادگیری چاپ و نشر با فراگیری بالا می باشد.
  • خدمات زیر ساخت و توسعه در صنایع خلاق: هر گونه خدمات، ابزار ها یا نوع آوری هایی که موجب تامین زیرساخت و بستری برای رشد و توسعه همه حوزه های صنایع خلاق باشد.
  • هنر های تجسمی و نمایشی: هنرهای نمایشی و هنرهای مبتنی بر حس بینایی مانند نقاشی، خوشنویسی، مجسمه‌سازی، طراحی محصول، چاپ دستی، عکاسی، گرافیک، طراحی صنعتی.
  • سایر صنایع خلاق و فرهنگی : تمام فعالیت های خلاقانه ای که در هیچ کدام از بخش های ذکر شده تعریف نمی شوند.

شرایط ارسال و داوری:

تمام علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از بخش رویداد گام دوم و با کلیک بر روی پوستر رویداد، فایل خام ارائه را دانلود کرده و پس از پر کردن، همراه با فایل مرتبط با ایده به آدرس ایمیل incubators@iaut.ac.ir ارسال نمایید.

داوری و برندگان:

داوری رویداد توسط افراد با سابقه و فعال در هر حوزه صورت خواهد گرفت. از برندگان علاوه بر اهدای جوایز نقدی حمایت های لازم جهت رشد ایده و تبدیل به کسب و کار از طرف دانشگاه آزاد و معاونت علمی ریاست جمهوری صورت خواهد گرفت.

حامیان معنوی:

شتابدهنده تحلیلگران به عنوان حامی معنوی رویداد، از طرح های برتر به جهت ارائه فضای کار اشتراکی، سرورهای اختصاصی، تجهیزات کامپیوتری، تجهیزات کامل تولید محتوا، اتاق جلسات و همچنین برگزاری کارگاه های تخصصی و دوره های آموزشی در حوزه های توسعه کسب و کار، فناوری اطلاعات و تولید محتوای الکترونیک حمایت می کند.

شماره تماس دبیرخانه استانی رویداد: ۰۴۱۳۳۳۰۳۹۰۵