رویداد شتاب (استارت آپی) مدیستارت

مجری: مرکز آموزش علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز

محورهای رویداد شتاب مدیستارت

  • تولید محتوا
  • تبلیغات و رسانه
  • آموزش کسب و کارهای اینترنتی
  • اقتصاد و بازار های مالی
  • بخش ویژه پیشگیری از بیماری کرونا

زمان برگزاری:  ۵  اسفند   ۱۳۹۹

12121

الف: آشنایی با پتانسیل های منطقه ای:

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگترین شهر منطقه شمال غرب کشور و قطب صنعتی، اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.

شهر تبریز، چهارمین شهر پر جمعیت ایران می‌باشد و به دلیل جای دادن بسیاری از کارخانجات مادر و بزرگ در خود و وجود بیش از ۶۰۰ شرکت قطعه ساز جزء شهرهای دارای صنعت منطقه می‌باشد. لذا این شرایط ایجاب می‌کند که دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به شناسایی نیاز‌های صنعتی و اجتماعی در این شهر اقدام نموده و با برگزاری رویدادهای استارت آپی که حاصل ایده های فراوان دانشجویان می‌باشد بتواند نیازی از نیازهای اقتصادی و اجتماعی منطقه را برطرف نماید. به همین مناسبت مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت صنعتی تبریز در راستای ماموریت سازمان اقدام به برگزاری استارت آپ در زمینه‎‌های کسب وکار نموده است.

با توجه به ماموریت سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان شرقی در منطقه و نسبت به خوشه های مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت صنعتی تبریز، رشته کسب و کار که یکی از رشته های پر‌طرفدار در این مرکز و شهر تبریز می‌باشد و با عنایت به تربیت چندین نفر کارآفرین برتر از دانش‌آموختگان مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز، و داشتن ظرفیت های علمی و ذهنی دانشجویان در حال تحصیل در این مرکز و جهت بالفعل نمودن پتانسیل های بالقوه دانشجویان، دفتر کارآفرینی و نوآوری مرکز، تصمیم به برگزاری رویداد شتاب استارت آپی مدیستارت با محورهای تولید محتوا ، تبلیغات و رسانه ، آموزش کسب و کارهای اینترنتی و اقتصاد بازارهای مالی نمود.

 ج: شرح فرآیند برگزاری استارت آپ:

طبق برنامه ریزی به عمل آمده و طی هماهنگی های لازم زمان پذیرش ایده و طرح ها از ۲۰ بهمن ماه تا دوم اسفند تعیین شد که در طول این مدت ۱۱۶ طرح به دبیرخانه رویداد ارسال گردید و طی ۳ روز داوری اولیه و غربالگری ۳۱ طرح خارج از محورهای رویداد شناخته شده که قابل ارزیابی نشدند و ۸۵ طرح طی ۳ مرحله داوری انجام شد و در نهایت ۱۰ طرح برای داوری نهایی در روز ۵ اسفند برای ارائه انتخاب گردیدند ، که در روز ۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ داوری نهایی طرح ها انجام و ۳ طرح برتر انتخاب گردیدند.قابل ذکر است که از ۱۰ طرح ارائه شده در روز برگزاری رویداد ۷ طرح توسط سرمایه گذاران محترم جهت سرمایه گذاری خریداری گردید و به ده طرح راه یافته به مرحله نهایی تندیس رویداد به همراه لوح سپاس تقدیم گردید و به سه طرح برتر جوایز نقدی ارزنده ای اهدا شد.

چ: حامیان رویداد شتاب بیستارت:

  • سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی
  • شرکت شتاب دهنده و دانش بنیان تحلیلگران
  • پارک علم و فن آوری استان آذربایجان شرقی 
  • اتحادیه وکلای آذربایجان

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی