دپارتمان صنایع خلاق

با ورود تکنولوژی به حوزه صنایع خلاق ، زمینه های مختلفی برای ایده ها و نوآوری های جدید فراهم شده است .با در نظر گرفتن اهمیت صنایع خلاق در پیشرفت کشور و همچنین افزایش بازدهی در این حوزه، شتابدهنده تحلیلگران آماده پذیرش ایده های استارتاپی حوزه صنایع خلاق می باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

صنایع خلاق شتابدهنده تحلیلگران

صنایع خلاق که به آن Cultural and Creative Industries یا صنایع خلاق و فرهنگی نیز گفته می‌شود، جزئی از اقتصاد خلاق می‌باشد. در این صنایع، فعالیت‌های اقتصادی انبوهی انجام‌شده که به تجاری‌سازی و تولید محصولات خلاق، دانش و اطلاعات و ایده‌های دیگر می‌پردازند.

همچنین صنایع خلاق، به چرخه‌هایی از خلق، توزیع و تولید کالاها یا خدمات اطلاق می‌شود که سرمایه فکری و خلاقیت را به‌عنوان ماده اولیه، به کار می‌گیرد. همچنین صنایع خلاق تشکیل‌شده از مجموعه‌ای از فعالیت‌های دانش‌محور هستند که در عین حال، بر روی هنر تمرکز داشته و پتانسیل درآمدزایی از حقوق مالکیت فردی و نیز تجارت دارد.
پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی و نوآوری‌ها باعث افزایش سطح آگهی کاربران شده تا اقتصاد جهان بتواند به سمت صنایع خلاق گرایش پیدا کند و از طریق آن بتوانند دنیایی بهتری برای افراد ایجاد کند.

اهمیت صنایع خلاق

اهمیت صنایع خلاق شتابدهنده تحلیلگران

در حال حاضر خلاقیت و نوآوری نقش مهمی را در فضاهای فرهنگی مالی و کسب‌وکار جهانی ایفا می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت خلاقیت در صنایع گردش مالی و قابلیت رقابت‌پذیری شرکت‌ها و برندها در سراسر جهان می‌باشد. علاوه بر آن کشورهای مختلف برای افزایش تولید ناخالصی ملی و نفوذ فرهنگی و اقتصادی خود طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری اجرا می‌کنند.

استارتاپ ها و کسب‌وکارها در ایجاد و ارتقای محصولات با بهره‌گیری از خلاقیت و نوآوری نه‌تنها هزینه کمتری برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود بلکه در زمان کوتاه‌تری امکان‌پذیر است. روزبه‌روز تقاضای استفاده از خلاقیت در صنایع بیشتر و بیشتر می‌شود و این به این معنی است که کسب‌وکارها می‌توانند مشتریان سودآوری را در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه، جذب نمایند.

استفاده از خلاقیت رقابت‌پذیری بین شرکت‌ها را افزایش داده، بهره‌وری را بیشتر کرده و هزینه هارا کاهش می‌دهد و این نشان‌دهنده اهمیت خلاقیت در صنایع می‌باشد.با در نظر گرفتن اهمیت این حوزه، تیم های موجود برای پیشروی در مسیر درست نیاز به یک شتابدهنده باتجربه دارند که شتابدهنده حوزه صنایع خلاق تحلیلگران، یکی از بهترین حامیان ایده های مرتبط با این زمینه می باشد.

دلایل اهمیت خلاقیت در صنایع

بهره گیری از خلاقیت و نوآوری مرتبط با ریشه های فرهنگی در سه جنبه اصلی دارای اهمیت می باشد.

حوزه های فعالیت شتابدهنده تحلیلگران

با توجه به اهمیت روز افزون صنایع خلاق و ایفای نقش مهم نوآوری و خلاقیت در فضاهای کسب و کار، فرهنگی و اجتماعی، شتابدهنده تحلیلگران آماده جذب ایده های نوآورانه در حوزه های زیر می باشد. 

آخرین مقالات