فرم درخواست شتابدهی

ارسال فرم درخواست شتابدهی برای ایده یا طرح اولیه

مراحل انتخاب طرح‌های اولیه و ایده

  1. ارسال فرم اولیه طرح‌ها از طریق وب‌سایت شتاب‏دهنده و پر کردن فیلدهای اولیه توسط تیم ایده پردازی انجام می‌گیرد.
  2. فرم‌های ارسال‌شده، توسط منتورهای مربوطه بررسی و امتیازدهی می‌شود در صوت کسب امتیاز با توجه به معیارهای اولیه پذیرش، از تیم منتخب دعوت می‌شود تا در جلسه ارزیابی مجازی (آنلاین) حضور یابد.
  3. پس از انجام ارزیابی مجازی (آنلاین) و مصاحبه آنلاین با تیم شورای انتخاب طرح و کسب امتیازهای لازم با تیم هماهنگی‌های لازم انجام می‌گیرد تا در جلسه مصاحبه حضوری، به ارائه و پرسش و پاسخ‌های تیم شورای انتخاب بپردازند.
  4. در جلسه حضوری به تیم‌ها در حدود ۳۰ دقیقه فرصت داده می‌شود تا طرح و تیم خود در حضور اعضای شورا ارائه نمایند و در این شورا با توجه به معیارهای پذیرش تیم‌هایی برای ورود به مرحله دوره پیش شتابدهی و توسعه محصول انتخاب می‌شوند.
انتخاب طرح اولیه و ایده شنابدهنده تحلیلگران

معیارهای پذیرش طرح‌ها و ایده‌ها در شتابدهنده تحلیلگران

  1. طرح و یا ایده محوری بایستی نوآور باشد. نوآور بودن به معنای جدید بودن در سه سطح جهانی، ملی و منطقه‌ای است.
  2. بازاری برای محصول نهایی طرح و یا ایده محوری وجود داشته باشد. برای این کار اگر صاحب طرح مدرکی دال بر وجود بازار ارائه کند بهتر خواهد بود.
  3. اجرای طرح اقتصادی باشد؛ یعنی علاوه بااینکه خریدارانی وجود دارند که حاضر به خرید محصول نهایی طرح هستند، بایستی این طرح در زمان تولید انبوه، در سطح بازار پیش‌بینی‌شده، هزینه‌های خود را پوشش داده و سود ایجاد کند.
  4. طرح فناور باشد؛ یعنی برای ساخت محصول با ارائه خدمت موردنظر نیاز به دانش تخصصی و آکادمیک باشد.

سؤالات متداول

نمایند، شرط اصلی به جهت ورود به مرحله پیش شتابدهی، نوآور بودن و قابل‌اجرا بودن طرح است که تیم‌ها در این مرحله از خدمات اولیه، ازجمله سرمایه اولیه و سایر خدمات شتابدهنده بهره‌مند‌ می‌شوند و درحد فاصل بسیار کوتاه (حداکثر ۱ ماه)، بر روی طرح و ایده فعالیت می‌نمایند تا به نتیجه موردنظر توافق شده فی‌مابین شتابدهنده و تیم برسند که در این مدت منتور های شتابدهنده نظارت کافی بر عملکرد تیم خواهند داشت و در صورت اخذ امتیازات کافی، تیم وارد دوره شتابدهی خواهد شد.

در مرحله شتابدهی تمامی تلاش منتور ها و تیم اجرایی شتابدهنده تحلیلگران، در جهت افزایش توان تیم‌ها ازلحاظ فنی و تخصصی خواهد بود که طی بوتکمپ ها و دوره‌های آموزشی توانمندسازی‌های تیم‌ها صورت پذیرد. در مرحله شتابدهی سطح و میزان حمایت‌ها به نسبت دوره پیش شتابدهی بسیار بالاتر و بیشتر می‌باشد.

یکی از مأموریت‌های اصلی شتابدهنده تحلیلگران، حمایت از نخبگان و افراد دارای اختراعات برتر می‌باشد و سعی و تلاش تیم اجرایی شتابدهنده بر این موضوع استوار است که از تمامی افراد ازجمله مخترعین، حمایت‌های همه جان به‌صورت بگیرد تا بتوانند نتایج سال‌ها تحقیق خود را به مرحله اجرایی برسانند.

بله اولویت اصلی در پذیرش استارتاپ ها در شتابدهنده، داشتن تیم اجرایی با توان بالا می‌باشد، اما درصورتی‌که فردی دارای ایده نوآور و جدیدی باشد، می‌تواند در شتابدهنده جذب شود و تیم سازی برای طرح و ایده از سوی شتابدهنده صورت می‌گیرد.

در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به رسیدگی و پاسخ‌گویی به فرم‌های درخواست، اقدامات لازم توسط تیم داوری صورت می‌گیرد و سعی خواهد شد که حداکثر طی ۳ روز کاری، نسبت به پاسخ‌دهی به فرم‌ها، اقدام گردد.

در مرحله ارسال درخواست فرم شتابدهی، نیازی به ارسال مدل کسب‌وکار، بوم ارزش پیشنهادی و سایر موارد کسب‌وکار نمی‌باشد اما پس از تائید اولیه طرح، فرم‌ها و کاربرگ های شتابدهنده در اختیار استارتاپ ها و تیم‌ها قرار خواهند گرفت که در آن کاربرگ ها به تفضیل موارد اشاره‌شده از تیم‌ها درخواست خواهند شد.

خدماتی که شتابدهنده در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهد در چند حوزه دسته‌بندی‌ شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به ارائه خدمات استقرار و فضای کار اشتراکی، کارگاه‌های تخصصی و دوره‌های آموزشی، خدمات مالی و اعتباری، خدمات بین‌الملل و همچنین خدمات معرفی به سرمایه‌گذاران و نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر اشاره نمود.

شرح کامل خدمات، در بخش خدمات ارائه‌شده است و دوستان می‌تواند به‌صورت کامل شرح خدماتی که در اختیار تیم‌ها و استارتاپ ها قرار می‌گیرند را مطالعه نمایند.

با توجه به فضای اکوسیستمی که در استان آذربایجان شرقی و بخصوص در شهر تبریز وجود دارد، نیاز به فضاهای کار اشتراکی ازجمله دغدغه‌های اصلی این اکوسیستم نوآوری و فناوری می‌باشد. شتابدهنده تحلیلگران با شناخت بر این موضوع در استان آذربایجان شرقی برای تیم‌های استارتاپی و تیم‌های فعال در این اکوسیستم شرایط استقرار و همچنین اجاره دفتر به متناسب نیاز تیم‌ها، بر اساس تعداد نفرات و همچنین نوع و میزان خدمات موردنیاز آن‌ها مهیا نموده است که بر اساس قراردادهای داخلی و عدم تداخل داشتن با فعالیت‌های تیم‌های مستقر در شتابدهنده، در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

جلسات فنی و تخصصی برای هر تیم، اکثراً، به‌صورت حضوری و با حضور اساتید و منتور های مختص موضوع جلسه، تشکیل خواهد شد؛ اما با توجه به گستردگی موضوعات تیم‌ها و همچنین بعضاً عدم امکان حضور منتور در محل (به علت مسافت‌های دور)، جلسات، به صورت آنلاین و از طریق سامانه تخته وب برگزار خواهند شد.

بر اساس تعاریف و استانداردها مدت‌زمان تقریبی شتابدهی حداکثر بایستی طی ۹ الی ۱۰ ماه به اتمام برسد و تیم‌های و استارتاپ ها سریعاً از دوره شتابدهی خارج‌شده و به مرحله خروج و پسا شتابدهی وارد شوند؛ اما با توجه به نوع طرح، این مقدار قابل‌تغییر می‌باشد.

جهت انجام ارزیابی های اولیه طرح و یا ایده، لطفا مطالب درخواستی و فرم زیر را پر کرده و آن را به شتابدهنده ارسال نمایید؛ تا تیم های تخصصی شتابدهنده تحلیلگران پس از ارزیابی طرح و یا ایده، با شما تماس بگیرند.