فین تک (FINTech)

امروزه تکنولوژی فین تک‌ در همه‌جا مورداستفاده قرار گرفته است و اپلیکیشن ها و نرم‌افزارهای زیادی در این راستا مورداستفاده کاربران هستند. شتابدهنده حوزه فین تک حامی ایده‌های افراد در این راستا بوده و مشاوره و حمایت‌های مالی، می‌تواند ایده‌ها را به عمل تبدیل کرده و فرصت‌های بی‌نظیری را ایجاد کند. شما هم می‌توانید از این حمایت‌ برخوردار شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

فین تک شتابدهنده تحلیلگران

فین تک (FinTech) مخفف شده کلمه فناوری مالی (Financial Technology) می‌باشد.
فین تک مفهوم جدیدی نبوده اما در طول سال توجه بیشتری را به خود جلب کرده و در سال‌های آینده نیز به گسترش خود ادامه خواهد داد.
به‌طورکلی فین تک صنعتی است که به استفاده هوشمندانه از تکنولوژی برای انجام دادن روند مالی مرتبط می شود. در فین تک خدمات مالی با بهره‌گیری از تکنولوژی، برای کسب‌وکارها و کاربران ارائه می‌شوند.
اگر هر شرکتی یا فردی تنها با گوشی هوشمند یا اینترنت به انجام اموری مانند پرداخت قبض، گرفتن وام یا جابه‌جایی پول اقدام کند، جزوی از کاربر فین تک به حساب می‌آید.
از فین تک‌های ساده می‌توان به دستگاه ATM دستگاه خودپرداز یا به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن هایی مانند «PayPal» و «DigiPay» اشاره کرد.
امروزه فین تک این امکان را در اختیار مردم قرار داده تا سرمایه‌گذاری، خریدوفروش سهام یا مدیریت بیمه را از طریق نرم‌افزارها و یا وب‌سایت‌های آنلاین انجام دهند.

تعریف فین تک شتابدهنده تحلیلگران

فین تک حوزه‌ای گسترده می‌باشد که صنایع مختلفی را ازجمله استارتاپ ها نیز شامل می‌شود. شرکت‌های فین تک با پشتیبانی تراکنش‌های مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها از گزینه‌های زیر استفاده می‌کنند.

اهمیت فین تک

اهمیت فین تک شتابدهنده تحلیلگران

در سال‌های گذشته تا الان، تکنولوژی‌ موجب تغییر عادت‌ها و رفتارهای زیادی در انسان شده. امروزه هم که گوشی‌های هوشمند در اختیار همه مردم جهان قرارگرفته، مردم سعی می‌کنند تا تمام امور خود را به‌وسیله گوشی‌های هوشمند خود انجام دهند. در سال‌های اخیر، پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و پاندمی کرونا و بسته شدن بسیاری از مغازه‌ها و مکان‌ها عمومی باعث شده که شانس موفقیت اپلیکیشن ها و خدماتی که روی گوشی هوشمند ارائه می‌شود، بیشتر شود.
بعضی از بانک‌ها نیز با استفاده از تکنولوژی فین تک سعی در رونق کار خود دارند. برای مثال یک عملیات بانکی ممکن است یک یا دو ساعت از وقت شمارا می‌گیرد ولی انجام آن عملیات تنها با گوشی هوشمند، مدت‌زمان تلف‌شده را به حداقل می‌رساند.

همان‌طور که بالا اشاره کردیم، شرکت‌های فین تک خدمات مالی خود را گسترش و توسعه می‌دهند تا مصرف‌کنندگان و صاحبان کسب‌وکار بیشتر از این صنعت بهره ببرند. با دسترسی آسان و ساده افراد به خدمات مالی شرکت‌های فین تک باعث می‌شود که کسب‌وکار خودشان نیز بهبود یابد. کاربران مصرف‌کننده و کاربران تجاری دو نوع اصلی در کاربران فین تک می‌باشد. علاوه بر این چهار دسته دیگر هم بر اساس کاربرد فین تک در دنیای امروزی وجود دارد.

تماس با ما شتابدهنده تحلیلگران

کارشناسان شتابدهنده حوزه فین تک همه روزه پاسخ گوی سوالات افراد می باشند جهت دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

کاربردهای فین تک

کاربرد فین تک شتابدهنده تحلیلگران

خدماتی که فین تک در اختیار کاربران قرار می‌دهد موجب تحول بسیاری در مدیریت مالی و آسانی عملیات مالی توسط مشتریان می‌شود. همچنین مردم عادی برای مدیریت مسائل مالی‌شان از اپلیکیشن های متفاوتی استفاده می‌کنند. از طرفی دیگر تعداد افرادی که از خدمات فین تک برای سرمایه‌گذاری و مدیریت بهره می‌برند، روزبه‌روز بیشتر می‌شوند.
جمعیتی نیز هستند که به دلایل خاصی به مؤسسات مالی یا بانک‌ها دسترسی نداشته و همچنین حساب بانکی برای خود ندارند. فین تک با ارائه خدمات مناسب برای این افراد، فرصتی برای حل کردن مسائل مالی را در اختیار مشتریان خود قرار داده و با این عمل، مشتریان می‌توانند با استفاده از تکنولوژی‌های نو به خدمات مالی دسترسی پیدا می‌کنند. علاوه بر این، فین تک با این هدف می‌تواند به رشد و توسعه و درنهایت گسترش این حوزه برسد.

کاربرد فین تک شتابدهنده تحلیلگران

ابزارهایی که توسط فین تک ارائه میشود شیوه مدیریت و نگهداری سرمایه توسط کاربران عادی را متحول می کنند. موارد استفاده از فین تک فراتر از خدمات پرداخت آنلاین است که در ادامه با برخی از انها آشنا می شویم.

بانکداری

درگذشته‌ نه‌چندان دور، بانک‌ها بیشترین خدمات مالی را به مردم ارائه می‌کردند و منابع اصلی این خدمات بودند؛ اما امروزه شرکت‌های فین تک، این وضعیت را کاملا تغییر دادند. در عصر حاضر، همراه بانک‌ها بخش بزرگی از صنعت فین تک هستند و بسیاری از بانک‌های بزرگ، خدمات مالی خود را به‌وسیله همراه بانک به مردم ارائه می‌کنند. همچنین نئوبانک‌ها که هیچ شعبه فیزیکی ندارند، خدماتی مانند وام، پرداخت و سرویس‌های چک را برای کاربران ارائه می‌دهند.

کریپتوکارنسی و بلاک چین

کریپتوکارنسی و بلاک چین درواقع از فناوری‌های ویژه خود، برخوردار می‌باشد؛ اما صنعت فین تک برای راه‌اندازی اپلیکیشن هایی در این حوزه نیاز است. صرافی‌های کریپتوکارنسی مانند Coinbase، امکان خریدوفروش رمز ارزهایی مثل بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. همچنین سرویس BlockVerify موجب کاهش کلاهبرداری در این حوزه می‌شود.

سرمایه گذاری و پس انداز

از موقعی که فین تک در صنعت مالی استفاده‌شده، تعداد اپلیکیشن هایی که در حوزه خدمات سرمایه‌گذاری و پس‌انداز هستند، افزایش‌یافته. موانع سرمایه‌گذاری در جهان نیز توسط اپلیکیشن های ارزان‌قیمتی مانند Acorns و Robinhood در حال از بین رفتن هستند و کاربر می‌تواند با سرمایه اندک، با هر بودجه‌ای سرمایه‌گذاری کند.

پرداخت

اپلیکیشن های محبوبی همچون Apple Pay و Pay Pal ازجمله پلتفرم‌های پرداخت آنلاین هستند. این پلتفرم‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا تبدیل پول و پرداخت‌های مالی خودشان را توسط گوشی‌های هوشمند و سایر سیستم‌های هوشمند انجام دهند. از اپلیکیشن های ایرانی نیز می‌توان به همراه‌کارت که خدماتی مانند دریافت موجودی، انتقال کارت به کارت، خرید شارژ برای سیم‌کارت و خرید بسته اینترنت را برای کاربران ارائه می‌کند، اشاره کرد.

بیمه

فین تک حتی صنعت بیمه را دگرگون کرده. مفهوم جدید InsurTech که ترکیب دو کلمه Insurance و Technology هر نوع بیمه را ازجمله بیمه خانه و خودرو را شامل می‌شود. استارتاپ های فناوری نیز در حال جذب سرمایه هستند.

وام

برای دریافت وام، دیگر نیازی به مراجعه بانک نیست و می‌توان برای جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران یا کاربران درخواست کرد. پلتفرم‌های تأمین مالی به کاربران اپلیکیشن ها اجازه می‌دهد تا از کاربران دیگر پول دریافت کنند.

فین تک و شتابدهنده تحلیلگران

با توجه به اهمیت حوزه فین تک، افراد زیادی به این سمت جذب می‌شوند زیرا که درامد و موقعیت‌های ویژه را برای تسهیل عملیات مالی افراد ایجاد می‌کند.

شتابدهنده تحلیلگران یک حامی برای تمامی افرادی که در راستای فین تک ایده‌ خوبی دارند، می‌باشد که با حمایت‌های مالی، آموزش و منتورینگ کمک می‌کند تا افراد بتوانند ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند. اگر شما هم‌ در این حوزه ایده‌ای دارید که نیاز به حمایت دارد می‌توانید با ما در این زمینه همکاری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

شتابدهنده تحلیلگران تبریز

آخرین مقالات