دکتر حمید بالازاده بهار

نشست رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با مدیران عامل شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

دکتر سعید جعفری راد در نشست با مدیران عامل شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به تأکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر گسترش دیپلماسی فناوری افزود: بازار فروش محصولات فناورانه در کشور روزی اشباع خواهد شد و بایستی از هم‌اکنون به فکر صادرات محصولات فناورانه به کشور های هم اقلیم و منطقه باشیم.
وی اظهار کرد: رایزنی‌های لازم با چندین پارک علم و فناوری در کشورهای مجاور و هم اقلیم انجام‌شده و در آینده نزدیک تفاهم‌نامه‌های همکاری فی‌مابین منعقد خواهد شد.

نشست رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با مدیران عامل شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

به گفته وی در ابتدا ضمن ارزیابی توانمندی‌های شرکت، امکان‌پذیری فروش محصولات تولیدشده موردبررسی قرار خواهد گرفت و پس از استقرار حداکثر حمایت از شرکت‌ها انجام خواهد یافت.
دکتر سعید جعفری راد کمبود اراضی، دفاتر کار و بودجه را اصلی‌ترین مشکلات پیش روی این پارک عنوان کرد و گفت: به‌منظور افزایش حمایت از شرکت‌های مستقر شیوه پذیرش شرکت‌ها در مراکز رشد واحدهای فناور پارک بازنگری خواهد شد.
وی در ادامه گفت: به‌منظور رفع نیازهای فناورانه صنایع و ارگان‌ها و فروش محصولات فناورانه و جذب سرمایه‌گذار رویداد تانا ( توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری استان ها ) همزمان با نمایشگاه رینوتکس امسال برگزار خواهد شد.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بیان کرد: اقدامات لازم برای برخورداری شرکت‌های مستقر از مزایا و ظرفیت‌های قانون جهش دانش‌بنیان در حال انجام است.
وی ضمن دعوت از شتاب‌دهنده‌های تخصصی برای استقرار در پارک، از برگزاری دوره‌های توانمندسازی مختلف برای شرکت‌های مستقر خبر داد.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع پارک علم وفناوری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان گفت: پیگیری های لازم برای گسترش اراضی پارک، گسترش زیرساخت ها و ایجاد راه دسترسی از اتوبان تبریز سهند به مجتمع عصر انقلاب در حال انجام است و به زودی راه دسترسی از آزاد راه مهیا و دکل مخابراتی ۴G در محدوده مجتمع نصب خواهد شد.
دکتر غلامرضا دهقان در این باره افزود: در ماه های گذشته مراکز رشد و نوآوری شهرستان های مراغه، بناب، ورزقان و آزاد اسلامی تبریز تجهیز و گسترش یافته اند و با تعامل و همکاری مسئولان شهرستان ها از تمامی مراکز رشد و نوآوری بیش از پیش حمایت خواهد شد.
وی تاکید کرد: با افزایش کارکنان بخش های امور مالی، اداری و خدمات رسیدگی به خواسته های و نیازهای شرکت ها تسریع خواهد شد.

دکتر حمید بالازاده بهار

در این نشست مدیر عامل شتابدهنده تحلیلگران نیز با اشاره به اهمیت راه اندازی کارخانه نوآوری گفت : لازم است تا از تیم های استارتاپی و دانش بنیان جهت رشد و پیشرفت طرح هایشان حمایت شوند تا در مسیر درست و بدون مشکل به موفقیت برسند.

حمید بالازاده افزود: شرکت های دانش بنیان نوع ۳ وحضور آنها در پارک علم و فناوری یکی از موضوع های مهمی است باید مورد توجه واقع شود.