هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

با پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان و‌ نیازهای ایجادشده، شتابدهنده حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین حامی ایده‌های تمامی افراد فعال در این زمینه می‌باشد. شتابدهنده تحلیلگران با دارا بودن سال‌ها تجربه موفق شتابدهی آماده حمایت مالی، آموزش و منتورینگ است. اگر شما هم ایده‌ای در این زمینه‌دارید می‌توانید بر روی ما حساب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی می‌توانید از لینک زیر اقدام نمایید.

هوش مصنوعی شتابدهنده تحلیلگران

وقتی از هوشی صحبت می‌کنیم که مصنوعی است، اشاره به هوش ماشین‌ها دارد. هوش مصنوعی (Artificial intelligence) که AI نیز شناخته می‌شود، درواقع شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است که قصد دارد راه‌حل‌هایی را ارائه کند تا درنتیجه اجرای آن، ماشین‌ و دستگاه‌های هوشمندی داشته باشیم.

تفکر، منطق، تصمیم‌گیری؛ این‌ها توانایی‌هایی هستند که ما انسان‌ها به کار می‌گیریم. این ثابت‌کننده این است که ما هوشمند هستیم. به‌طورکلی ایجاد این‌گونه توانایی‌ها و ویژگی‌ها در ماشین‌ها که در انسان‌ها نیز دیده می‌شود، نشانگر استفاده از هوش مصنوعی است. درواقع بحث‌هایی که در مورد هوشمندی ماشین‌ها و هوش مصنوعی مطرح‌شده‌اند صرفا مربوط به قرن بیست‌ویک نبوده و از سال ۱۹۵۰ موردمطالعه قرارگرفته است.

تعریف هوش مصنوعی شتابدهنده تحلیلگران

پیشینه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین شتابدهنده تحلیلگران

ماشین‌ها و موجودات خیالی و مصنوعی اولین بار در دوران باستان موردتوجه قرارگرفته‌اند. مردم باستان در فکر این بودند که چطور می‌توانستند تفکرات انسانی را در اشیا و موجودات مصنوعی قرار دهند و از آن‌ها به نفع زندگی و نیازهای خود استفاده کنند. می‌توانیم در این مورد به نقاشی‌های روی دیوار و داستان‌های باستانی اشاره‌کنیم.
آلن تورینگ که به پدر هوش مصنوعی شناخته می‌شود، نقش اساسی و مهمی در پیش کشیدن مباحث مربوط به منطق و تفکر در کامپیوترهای دیجیتال داشت. او در زمان جنگ جهانی دوم در رمزنگاری کدهای ماشین آلمانی به‌وسیله دستگاهی به نام Bombe نقش داشت.

در سال ۱۹۵۶، AI به‌عنوان یک‌رشته دانشگاهی شناخته شد. هدف فیلسوفان و ریاضی‌دانان در آن زمان، مانند امروز بود که ویژگی‌های انسان که مهم‌ترین آن تفکر و منطق بود را به ماشین‌ها، دستگاه‌ها و اشیا اضافه کنند.
بازی چکرز و پاسخ دادن به سؤالات منطقی اولین مسائلی بودند که محققان و دانشمندان در حوزه AI روی آن کار می‌کردند. موفقیت‌ مسائل مطرح شده در این حوزه سبب شد که محققان، علاقه‌ی بیشتری نسبت به امکانات هوش مصنوعی داشته باشند.
از سال ۲۰۱۰ به بعد هوش مصنوعی نقش پررنگ‌تری به خود گرفت و نرم‌افزار و سخت‌افزارهای متعددی در حوزه هوش مصنوعی به‌صورت رایگان و پولی به جامعه عرضه شدند. نمونه‌هایی از این ماشین‌های هوشمند می‌توان به جستجوی گوگل، رسانه‌های اجتماعی و ایمیل اشاره کرد.

هوش مصنوعی در شتابدهنده تحلیلگران
اهداف هوش مصنوعی شتابدهنده تحلیلگران

اهداف و کاربردهای هوش مصنوعی

هدف AI این است که یک انسان هوشمند از جنس کامپیوتر ایجاد کند و با ساختن ربات‌هایی که نسبت به ماشین‌های قبلی قابلیت و هوش بیشتری داشته باشد، راه‌حلی برای حل مشکلات پیچیده و دشوار بیابند و همچنین رفتار انسان را درجهت خدمت‌رسانی و تسهیل زندگی بشر شبیه‌سازی و تقلید کند.
بازی‌های آنلاین همچون شطرنج و چکرز، Siri دستیار صوتی هوشمند، ربات‌های انسان‌نما و اتومبیل خودران نمونه‌هایی از کاربرد هوش مصنوعی در زندگی روزمره‌مان هستند.
هوش مصنوعی دامنه‌ای گسترده می‌باشد که یادگیری ماشین و یادگیری عمیق به‌عنوان دو زیرمجموعه آن به‌حساب می‌آیند.

تماس با ما شتابدهنده تحلیلگران 1

کارشناسان شتابدهنده حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین همه روزه پاسخ گوی بازدیدکنندگان سایت می باشند جهت دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

هوش مصنوعی به‌تنهایی برای حل مسائل و مشکلات دشوار تلاش نمی‌کند بلکه تکنیک‌های بسیار متفاوتی وجود دارد که این تکنیک‌ها در زیرمجموعه‌ یادگیری ماشین قرار می‌گیرد.

هوش مصنوعی یادگیری ماشین شتابدهنده تحلیلگران

یادگیری ماشین

هوش مصنوعی یادگیری ماشین شتابدهنده تحلیلگران

یادگیری ماشین یا ماشین لرنینگ (Machine Learning) از زیرمجموعه های هوش مصنوعی می باشد و به کامپیوترها و ماشین‌ها این امکان را می‌دهد که بدون برنامه‌نویسی، توسعه و یادگیری خودکار داشته باشند و به سیستم‌ها اجازه بدهند تا از داده‌ها و اطلاعات در جهت توسعه و یادگیری خود استفاده کنند.
یادگیری ماشین توسعه‌ی الگوریتم‌ها و تکنیک‌هایی هستند که می‌توانند با کسب تجربه از گذشته، وضعیت‌های جدید را به روش بهتری مدیریت بکنند و از خطاهای گذشته درس بگیرند. در یادگیری ماشین به‌جای برنامه‌نویسی، داده‌ها به یک الگوریتم داده می‌شوند و الگوریتم با توجه به آن داده‌ها، سیستم تصمیم‌گیری را در ماشین قرار می‌دهد.

اهداف و کاربرد های یادگیری ماشین

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین شتابدهنده تحلیلگران

یادگیری ماشین سعی در این دارد که ماشین‌ها با استفاده از داده‌ها بتوانند بازده متناسبی داشته باشند.یادگیری ماشین به دستگاه‌ها دستور انجام یک کار خاصی را می‌دهد و از ماشین می‌خواهد که به کمک داده‌ها نتایج دقیقی بگیرند.
این حوزه به کسب‌وکارها و شرکت‌ها امکان می‌دهد که در راه توسعه خود به دنبال چیزی بگردند که برایشان سودمند است و از خطرات پیش آمد جلوگیری کنند. علاوه بر این یادگیری ماشین به انسان‌ها امکان این را می‌دهد که از کارهای تکراری جلوگیری شود.
با نگاه کلی به زندگی امروزی متوجه می‌شویم که حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین از کاربردهای متعددی در زندگی انسان‌ها برخوردار می‌باشد که در مطلب بعد به بعضی از این کاربردها اشاره خواهیم کرد. علاوه بر موراد ذکرشده کاربرد دیگری نیز برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین وجود دارد که حال به آن می‌پردازیم.

کاربرد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین شتابدهنده تحلیلگران

تشخیص چهره

یکی از رایج‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین که عده‌ی زیادی با آن آشنا هستند تشخیص چهره می‌باشد. استفاده از فیلترهای چهره برای گرفتن عکس و استفاده از مشخصات چهره برای قفل گوشی نمونه‌ای از کاربردهای این حوزه است. نمونه اول یک چهره پیش‌فرض برای جایگذاری فیلتر روی صورت شناسایی می‌شود و در نمونه دوم مشخصات و اطلاعات چهره علاوه بر شناسایی ذخیره می‌شوند و بعد برای تشخیص چهره‌ی خاص استفاده می‌شود.

تشخیص گفتار

این تکنولوژی گفتار صوتی را به متن تبدیل می‌کند. الگوریتم، شدت فرکانس‌ها و کلماتی که در یک ویدئو یا فایل صوتی گفته می‌شود تشخیص داده‌شده و این فناوری، آن‌ها را به‌صورت متن نوشتاری درمی‌آورد. از نمونه‌های این کاربرد می‌توان به کیبورد صوتی گوگل اشاره کرد.

نتفلیکس

نتفلیکس (Netflix) پلتفرم و شرکت پخش فیلم و سریال آنلاین، از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا از تاریخچه‌ی کاربرهای خود بفهمد که تماشاکنندگان به چه فیلم و سریالی علاقه دارند. این پلتفرم دائماً به بینندگان خود سبک‌های موردعلاقه‌شان را پیشنهاد می‌دهد و از این تکنولوژی برای ساخت فیلم و سریال ایده کسب می‌کند.

شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و اینستاگرام از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای شناخت ویژگی‌های کاربران خود استفاده می‌کند و داده‌هایی از فعالیت‌های اخیر مخاطبان نظیر لایک ها، چت‌ها و آخرین پست‌های بازدید شده استخراج می‌کند و به کاربران نیز بر اساس این فعالیت‌ها، پست‌هایی پیشنهاد می‌دهد که آن‌ها علاقه دارند. این ویژگی موجب می‌شود که مردم اشتیاق بیشتری نسبت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی داشته باشند و با دیدن محتوا و پست‌های موردعلاقه‌شان بیشتر اوقات روز را صرف بازدید از این نرم‌افزارها بکنند.

نقشه گوگل

نقشه گوگل (Google Maps) در خدمات خود، با مشخص کردن تمامی راه‌های پرترافیک و راه‌های میانبر سبب صرفه‌جویی در زمان رانندگان و مسافران می‌شود و علاوه بر این مشتریان با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند دریابند که محبوب‌ترین مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های در چه مکانی قرار دارند.
حتی مشتریان میتوانند از طریق نظرات این نرم‌افزار تصویری از محل مدنظر یا تصاویری از غذای آن رستوران را اضافه کنند تا دیگران با مقایسه آن‌ها، محبوب‌ترین غذای آنجا را پیدا کنند.

تفاوت‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق

هوش مصنوعی درواقع یک مفهوم کلی و تکنولوژی است که مشکلات دشوار را به روش ذهن انسان‌ها حل می‌کند. AI با تقلید از سیستم کارکرد انسان‌ها، ماشین‌هایی تولید می‌کند که می‌تواند حتی از عملکرد انسان‌ها بهتر باشد. هوش مصنوعی به دو زیرمجموعه‌ی یادگیری ماشین و یادگیری عمیق ختم می‌شود.
یادگیری عمیق نیز زیرمجموعه ‌یادگیری ماشین می‌باشد. هرچند مشابه یادگیری ماشین عمل می‌کند اما این دو تفاوت‌هایی هم دارند. هر عملکردی در یادگیری ماشین به آهستگی تدریج می‌یابد و همچنان نیاز به آموزش دارد؛ اما یادگیری عمیق می‌تواند تنظیمات لازم را با استفاده از یک الگوریتم انجام دهد.

هوش مصنوعی و شتابدهنده تحلیلگران

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در دنیای امروز کاربردهای بی‌شماری دارد. یادگیری ماشین در تجارت و کسب‌وکار هم کارایی‌های زیادی نیز دارد. امروزه حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین یکی از زمینه‌های پر درآمد است که افراد می‌توانند با گسترش با گسترش ایده‌های خود در این زمینه به درآمدهای قابل‌توجهی دست یابند.
شتابدهنده تحلیلگران باسابقه‌ای درخشان در این حوزه توانسته است که ایده‌های زیادی به واقعیت تبدیل کند. این شتابدهنده با حمایت جامع ازجمله حمایت‌های مالی و منتورینگ در این زمینه می‌تواند با تمرکز، گسترش و جذب سرمایه‌گذار از ایده‌های موجود یک فرصت سودآور ایجاد کند. اگر شما هم ایده خوبی که نیاز به حمایت باشد، داشته باشید می‌توانید با ما همکاری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست شتابدهی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

شتابدهنده تحلیلگران تبریز

آخرین مقالات